عصر IT

انسان‌ها در فیلم جذاب‌تر از عکس به نظر می‌آیندایتنا - تحقیقات دانشمندان حاکی از آن است که حرکت و صدای انسان نیز بر جذابیت چهره او کاملاً تاثیرگذار است.

دانشمندان بر این باورند افراد در فیلم‌های ویدئویی نسبت به تصاویر، از جذابیت‌های بیشتری برخوردارند.

به گزارش ایتنا به نقل از تلگراف، دکتر اد موریسون که یک روانشناس تکاملی است و تحقیقاتی در این خصوص انجام داده، می‌گوید: جذابیت چیزی است که توسط ظاهر افراد استنباط می‌شود در حالی که حرکت و صدای انسان‌ها نیز نقش مهمی در تعیین مقدار جذابیت آنها ایفا می‌کند.

این روانشناس دانشگاه پورت‌سموث بر این باور است که پژوهش‌های قبلی در خصوص جذابیت چهره، فقط به تصاویر ثابت محدود بوده است در حالی که در دنیای واقعی چهره‌ها ثابت نبوده و حالات و معانی مختلفی را القا می‌کنند.

وی گفت: فرضیه شایعی وجود دارد مبنی بر اینکه عکس‌ها می‌توانند جذابیت چهره افراد را به طور کامل ثبت کنند اما من می‌خواهم این نظریه را به چالش بکشم چرا که حرکات چهره و تغییرات صدا هم در این خصوص اهمیت دارد.

این روانشناس در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: شواهدی در دست هست که نشان می‌دهد ممکن است جذابیت چهره یک فرد، در فیلم و عکس یکسان نباشد.

البته موضوع جذابیت فقط به روابط عاشقانه و همسریابی خلاصه نمی‌شود بلکه این امر در مواردی همچون استخدام، رای‌گیری و تبلیغات نیز به خوبی کاربرد دارد.